EKSPRESOWA REALIZACJA ZAMÓWIENIA! PACZKA W 3 DNI U CIEBIE.

  • Tunel 0 zł
  • Jednorazowy koszt dostawy 25 zł
  • Bezpieczne zakupy
Jak pozbyć się efektu litery "U" na tle fotograficznym?
Jak pozbyć się efektu litery "U" na tle fotograficznym?

Czym jest efekt litery "U", który można zaobserwować po rozwinięciu tła do zdjęć na systemie do zawieszania?

To marszczenie tła w centralnej jego części rozpoczynające się od grzbietu tła do zdjęć aż do łączenia ściany tła fotograficznego z podłogą. Ten nie pożądany efekt wynika z wygięcia belki poziomej systemu do zawieszania pod wpływem ciężaru tła do zdjęć. W przypadku tła winylowego o dużych rozmiarach jego waga jest na tyle duża, że może powodować wspomniane wyżej wygięcie belki teleskopowej lub belki składanej z kilku elementów w związku z czym tło fotograficzne po zawieszenie nie układa się równomiernie na całej jego szerokości.

Jeśli chcesz pozbyć się efektu litery "U" na tle fotograficznym, można zastosować kilka metod. Poniżej opublikowaliśmy kilka sugestii z których możesz skorzystać:

1. Aby pozbyć się zniekształceń na tle fotograficznym wynikających z efektu litery "U", możesz podeprzeć belkę poziomą systemu do zawieszania tła w jej centralnej części w taki sposób aby idealnie wypoziomować belkę na której zostało rozwieszone tło do zdjęć. Wyrównując belkę systemu na całej jej długości wyrównasz również samo tło fotograficzne którego grzbiet wspiera się na poziomym "trzepaku". W tym miejscu warto się również zatrzymać i zwrócić uwagę na kilka innych czynników które wpływają na równomierne rozłożenia tła na systemie do zawieszania tła:
a) Sprawdź czy masz odpowiednią belkę do zawieszania tła fotograficznego, która pasuje do rozmiaru i wagi tła do zdjęć. Możesz zastosować dedykowaną belkę do fotografii lub inny odpowiedni system
b) Sprawdź czy zamocowana belka jest wypoziomowana. Do upewnienia się możesz wykorzystać poziomicę które dokładnie określi położenie belki systemu
c) Sprawdź czy poprawnie zamocowałeś tło do zdjęć na systemie do zawieszania tła. Tło fotograficzne powinno być równomiernie rozciągnięte na całej jego szerokości i długości w taki sposób aby nie było widać żadnych fałd ani zagnieceń. Najczęściej do szybkiego montażu tła do zdjęć na systemach zawieszania tła wykorzystywany jest specjalnie przygotowany tunel/kieszeń w górnej części tła fotograficznego. Przygotowany tunel/kieszeń umożliwia szybkie wprowadzenie belki poziomej i zawieszenia tła do zdjęć z wykorzystaniem systemu. Jeśli tło do zdjęć nie posiada tunelu/kieszeni możesz wykorzystać specjalne klipsy do tła fotograficznego aby zamontować tło bezpośrednio do belki poziomej.
d) Po rozwieszeniu tła fotograficznego sprawdź dokładnie czy tło jest wyrównane i nie pojawiają się żadne nierówności lub zniekształcenia. Skorzystaj za aparatu fotograficznego i podglądu aby ocenić jakość zdjęć i jakość tła po zawieszeniu. Trzeba mieć na uwadze, że ostateczny efekt może zależeć od wielu różnych czynników, takich jak jakość używanego systemu do zawieszania, jakość tła fotograficznego oraz umiejętności manualnych służących podczas rozwieszania tła do zdjęć. W niektórych przypadkach konieczne może być dalsze dostosowanie przy użyciu programów graficznych aby całkowicie wykluczyć powstający efekt litery "U" na tle fotograficznym.

2. Kolejnym sprawdzonym sposobem na wyrównanie tła do zdjęć jest zastosowanie klipsów do tła fotograficznego. W tym celu należy wykonać poniższe czynności:
a) Dokładnie obejrzyj tło fotograficzne i oceń w którym obszarze występują zniekształcenia wynikające z efektu litery "U". Obszar ten będzie niejednorodny zaburzający gładką powierzchnię tła fotograficznego
b) Dociągnij tło do zdjęć w jego centralnej części aby wyrównać je na całej szerokości. Możesz to zrobić trzymając tło oburącz w pobliżu obszaru gdzie wystąpił efekt zniekształcenia a następnie delikatnie ciągnąc je w kierunku zewnętrznym. Sprawdź czy tło jest równomiernie rozłożone i nie powoduje żadnych fałd lub innych nierówności
c) Wykorzystując klipsy do tła fotograficznego, przymocuj naciągnięte tło do belki poziomej systemu do zawieszania tła. Dedykowane klipsy do tła są zaprojektowane w taki sposób aby zapewnić mocne trzymanie tła bez jego uszkodzenia. Klipsy do tła fotograficznego wykonane są z metalu, mają silną sprężynę oraz szeroką szczękę obłożną ochronną gumą. W zależności od wielkości tła możesz potrzebować od kilku do kilkunastu specjalnych klipsów
d) Po dokładnym zaklipsowaniu tła sprawdź czy tło do zdjęć jest równomiernie rozłożone, nie występują zniekształcenia a powierzchnia robocza jest gładka. Skorzystaj za aparatu fotograficznego i podglądu aby ocenić jakość zdjęć i jakość tła po zawieszeniu. Należy pamiętać, że w zależności od rozmiaru tła fotograficznego może być konieczne zastosowanie od kilku do kilkunastu klipsów do tła aby zapewnić trwałe mocowanie na systemie. Jeśli tło do zdjęć nadal jest zniekształcone a efekt litery "U" jest wciąż widoczny, może być konieczne późniejsze dostosowanie wykonanego zdjęcia w programie graficznym do obróbki fotografii.

3. Obróbka zdjęcia w dowolnym programie graficznym. Możesz skorzystać z programu graficznego, takiego jak Adobe Photoshop, GIMP lub innego narzędzia do edycji obrazów. W wybranym programie graficznym możesz użyć funkcji klonowania/stemplowania lub narzędzi do retuszu aby pozbyć się efektu litery "U" na tle fotograficznym. Możesz też skorzystać z narzędzi do usuwania obiektów lub zastosować techniki selekcji i maskowania aby wyodrębnić tło i usunąć zniekształcenia powstałe podczas fotografowania.

 

KLIPSY DO TŁA FOTOGRAFICZNEGO

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl